انواع نظم دهنده کابینت آشپزخانه

انواع نظم دهنده کابینت آشپزخانه

آشپزخانه یکی از محبوب ترین فضاها و دکوراسیون داخلی موجود در خانه است که عموما هر شخصی در روز بیشترین رفت و آمد را به آنجا دارد. اکثر خانم ها و تعدادی از آقایان (که جزو استثنائات هستند 🙂  علاقه ی زیادی به آشپزخانه دارند و بیشتر زمان خود را در آشپزخانه سپری می کنند. آشپزخانه فضایی است که در آن آشپزی می کنید و بهترین لحظات را با عزیزانتان در آنجا سپری می کنید.

به همین خاطر مرتب و منظم بودن آشپزخانه، نظم در آشپزخانه و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه یکی از دغدغه های اصلی اونهاست که بتونید کاراتونو راحت تر، با زمان کمتر و با حداقل اشغال فضای آشپزخانه انجام بدید و اونجارو به محیطی آرامش بخش تبدیل کنید.

شیشه های ادویه جاتی که تا نیمه پر شده اند می تونند میز آشپزی شما را بهم بریزند و انبوهی از ظروف و قابلمه با درب های نامناسب می تونند از کابینت های شما سرریز کنند. فیلترهای قهوه، جعبه های بزرگ غلات و کیسه های نان هم مواردی هستند که باید به آن ها رسیدگی کرد.

استفاده از انواع نظم دهنده کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که به ذهن ما در این مواقع خطور پیدا می کنه.

آشپزخانه چه کوچک، چه بزرگ نیازمند نظم بخشیدن و مرتب کردن است، اما با استفاده از نظم دهنده کابینت می توان این کار را خیلی راحت انجام داد. در ادامه به بررسی انواع نظم دهنده کابینت آشپزخانه، سبد نظم دهنده کابینت و چندتا ایده ی جالب برای نظم و ترتیب دادن آشپزخانه می پردازیم تا بتونیم کمکی برای نظم دهی راحت تر آشپزخونتون کرده باشیم و در خرید نظم دهنده کابینت تصمیم بهتری بگیرید.

 

 انواع نظم دهنده کابینت

 

  • نظم دهنده کابینت ادویه

هر آشپزخانه ایی باید فضایی را به مجموعه ایی از شیشه های ادویه جات اختصاص دهد، اینکه ادویه جات داخل شیشه باشند یا در ظروف دیگر به سلیقه ی شما مربوط می شود اما اینکه آن ها را در کجا و چگونه جاسازی کنیم سوالی که می خواهیم به آن پاسخ دهیم.

استفاده از نظم دهنده کابینت ادویه، یکی از مواردی است که در راستای نظم بخشیدن به آشپزخانه می توان از آن نام برد. برای اینکه فضای بیشتری را روی میز آشپزخانه داشته باشیم، پیشنهاد می شود از نظم دهنده های کابینت استفاده شود و تا جایی که امکان دارد آن ها را در فضایی بهینه جاسازی کنیم.

ارگانایزر کابینت مخصوص ادویه جات طوری طراحی می گردد که دسترسی و زوایه دید به منظور استفاده از شیشه های ادویه جات به خوبی در آن رعایت گردیده است. کابینت آشپزخانه به صورت عمودی، فضای خیلی کمی را با طبقه بندی صحیح به این بخش اختصاص می دهد.

 

نظم دهنده کابینت ادویه جات

 

  • نظم دهنده کابینت قاشق و چنگال

قاشق و چنگال، کوچک های پر استفاده ایی هستند که بهم ریختگی و گم شدگی در آن ها بیشتر از وسایل دیگر آشپزخانه رخ می دهد. پیدا کردن یک قاشق در میان انبوهی از ملاقه و کارد و چنگال کار سختی است به همین منظور می خواییم  استفاده از نظم دهنده کابینت قاشق و چنگال رو بهتون پیشنهاد بدیم که می تونه برای جلوگیری از این اتفاقات نقش مهمی ایفا کنه و نظم در آشپزخانه رو به وجود بیاره.

عموما کشوهای مربوط به کابینت ها برای این مهم مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که دسترسی به قاشق و چنگال به صورت مسطح راحت تر می باشد.

اختصاص کشوی کابینت با استفاده از تقسیم کننده های کشو، می تواند راه حلی بهینه برای سر وسامان دادن قاشق و چنگال ها باشد.

اینجا جایی است که تقسیم کننده های کشو وارد می شن. شما می تونید تقسیم کننده های چوبی ساده یا سینی هایی با تقسیم بندی های جداگانه استفاده کنید.

و همچنین می تونید با استفاده از سبد نظم دهنده کابینت، به قاشق . چنگال های نظم ببخشید.

نظم دهنده کابینت قاشق و چنگال

  • نظم دهنده کابینت زیر سینک

استفاده از فضای زیر سینک کابینت آشپزخانه با وجود بزرگ بودن، به خاطر اتصالات لوله ی شیر آب عموما کاری بس دشواره! اکثر فضاهای زیرسینک بلا استفاده می مونه یا تبدیل به فضایی بهم ریخته و شلخته می شه.

به همین دلیل لازم دونستم که نظم دهنده کابینت زیر سینک رو بهتون معرفی کنم. این قفسه های نظم دهنده طوری طراحی شدند که طبقات اون قابل جابجایی هستند و با توجه به مکان لوله ها زیر سینک کابینت می شه اون هارو جا به جا کرد.

طرح ها و مدل های مختلف دیگری برای سر و سامان دادن به کابینت زیرسینک از قبیل: اکسسوری های ریلی، کشوهای پلاستیکی، سینی های گردان وجود دارد. شما حتی می توانید از فضای پشت درب کابینت زیر سینک به صورت بهینه و کاربردی بهرمند شوید.

برای اینکه بدانید کدام نوع نظم دهنده کابینت زیر سینک برای شما مناسب است، به سه نکته: 1- طبقه بندی مناسب، 2- استفاده بهینه از عمق کابینت و 3- دسترسی به وسایل چیده شده، باید توجه کنید.

نظم دهنده کابینت زیر سینک

  • نظم دهنده کابینت حبوبات و خشکبار

استفاده از چیدمان و طبقه بندی مناسب به منظور نگهداری حبوبات و انواع غلات و خشکبار در کابینت تاثیر بسزایی در استفاده ی بهینه از فضای کابینت ها دارد. نگهداری حبوبات در شیشه های سنگین و قرار دادن آن ها روی کابینت ها، باعث می شود کلی از فضای آشپزخانه درگیر نگهداری آن ها شود. همچنین جا به جایی این شیشه های سنگین بسیار سخت و خطرناک است.

اما استفاده از باکس های نظم دهنده کابینت یا سبد نظم دهنده کابینت برای نگهداری حبوبات و غلات در کابینت و تعبیه ی آن ها طوری که دسترسی به آن ها به سادگی امکان پذیر باشد یکی از بهترین انتخاب هایی است که برای سر وسامان دادن به آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

نظم دهنده حبوبات و خشکبار

  • نظم دهنده کابینت ظروف

با تقسیم فضای افقی کابینت ها برای نگهداری بشقاب ها، از نگهداری روی همدیگر آن رها می شویم و خیلی راحت و بدون اینکه آسیبی به بشقاب ها وارد آید، از آن ها استفاده کنیم.

استفاده از نظم دهنده داخل کابینت یا شلف نظم دهنده کابینت می تواند تاثی بسزایی در سر و سامان دادن ظروف داخل کابینت باشد.

 

مقالات مرتبط

3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید