نکات خرید کباب پز آپارتمانی

در این مقاله ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین کباب پز را برای فضاهای کوچک انتخاب نمایید. کباب پز آپارتمانی یک نوعی از انواع باربیکیو است که می توانید در محیط های کوچک همچون: حیاط خلوت و بالکن آپارتمان خود از آن استفاده کنید. این کباب پز آپارتمانی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

کباب کردن در حیاط خلوت یا حیاط کوچک یا بالکن می تواند یک چالش باشد. با این وجود، راه هایی برای لذت بردن از طعم کباب تازه در این فضاها وجود دارد. از آنجا که ما به حق جهانی و مسلم کباب کردن اعتقاد داریم، امروز به شما کمک می کنیم تا اجاق گاز باربیکیو خود را پیدا کنید.

اگر بالکن دارید و می خواهید کباب کنید، راهی برای این کار وجود دارد، بنابراین اجازه دهید مقاله امروز را به یادگیری بیشتر در مورد باربیکیو بالکن و نحوه انتخاب آن ها اختصاص دهیم.

 

 

در کباب پز آپارتمانی چه چیزی را باید جستجو کرد؟

در حقیقت، هنگام انتخاب کباب پز آپارتمانی محدودیت های زیادی وجود دارد. حتی اگر یک بالکن بزرگ دارید، مقررات و قوانین ساختمان مانع استفاده از هر مدلی می شود، بنابراین مجبورید به یک باربیکیو کوچک بسنده کنید. با توجه به این موارد، قبل از خرید باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

با شولک همراه باشید تا در مورد ویژگی های یک کباب پز آپارتمانی به طور مفصل صحبت کنیم.

 

ویژگی های کباب پز آپارتمانی

سایز کباب پز آپارتمانی

اندازه باربیکیو یا کباب پز بسیار مهم است. بیشتر بالکن ها فضای بسیار محدودی برای ارائه دارند، به این معنی که شما نمی توانید کباب پز سنگین بخرید و از آن در آنجا استفاده کنید. شما باید فضای موجود را با دقت اندازه گیری کرده و بر اساس این اندازه گیری ها یک باربیکیو آپارتمانی را انتخاب کنید. هر زمان که می خواهید کباب پز برای بالکن خود انتخاب کنید، باید ترکیب مناسب بین اندازه و تعداد افرادی را که می خواهید به طور همزمان تغذیه کنید را پیدا کنید.

 

سوخت مورد  استفاده در کباب پز آپارتمانی

در مرحله بعد، منبع سوخت باربیکیو خود را در نظر بگیرید. از نظر سوخت، باربیکیوها به سه دسته اصلی تقسیم می شوند. شما کباب پز گاز سوز خود را دارید که می توانید آن را به مخزن پروپان وصل کنید (که در صورت خالی شدن مخزن نیاز به پر شدن یا تعویض آن دارد) یا خط لوله گاز منزل (در این صورت برای نصب گریل باید با متخصص تماس بگیرید) سپس، باربیکیوهای برقی خود را در اختیار دارید، که اغلب انتخاب اصلی هستند زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک پریز برق برای اتصال آنها به برق است و به منبع بی پایان “سوخت” دسترسی دارید. دسته آخر از کباب پزهای ذغالی تشکیل شده است که مواد غذایی شما را پر طعم می کند و عطر خاصی به گوشت شما می بخشد. حتی اگر یکی از مقرون به صرفه ترین انتخاب ها باشد، بخاطر دود زیادی که ایجاد می کند، بنابراین ممکن است بهترین گزینه برای بالکن نباشد.

 

ساخت و ساز کباب پز آپارتمانی

ساختار کباب پز قرار است نقش مهمی در دوام آن داشته باشد، بنابراین باید به مصالح مورد استفاده در ساخت آن توجه کنید. بدنه کوره باید از موادی ساخته شود که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد تا دوام زیادی داشته باشد. اگر می خواهید باربیکیویی را سال ها نگه دارید، کباب پزهای فولادی ضد زنگ بهترین انتخاب هستند. کیفیت ساخت یک باربیکیو فراتر از بدنه می رود. کباب پزها نیز باید با توجه به دمای بالایی که در معرض آنها قرار می گیرد، دارای ساختار مناسبی باشند. انتخاب گریل با گریت های ساخته شده با روکش چدنی یا روکش چینی می تواند گزینه های مناسبی باشند.

 

قابلیت حمل کباب پز آپارتمانی

قابلیت حمل نیز یک فاکتور مهم است، به ویژه هنگامی که در جستجوی کباب پز آپارتمانی هستید. این امر به این دلیل مهم است که ممکن است بخواهید باربیکیو را دور نگه دارید یا آن را به مکان جدیدی منتقل کنید، در این صورت قابلیت حمل قطعاً مهم است. خبر خوب این است که کباب پزهای آپارتمانی بالکن کوچک هستند و مدل های کوچک معمولاً به گونه ای طراحی شده اند که قابل حمل هستند.

 

چگونه می توان بالکن خود را برای کباب کردن طراحی کرد

طراحی یک بالکن برای کباب کردن با توجه به فضای محدودی که باید با آن کار کنید آسان نیست. ما لیستی از نکات را جمع آوری کرده ایم که ممکن است به شما بیاموزد که چگونه بالکن خود را سبک کنید و از آن برای کباب کردن و غذاخوری مناسب استفاده کنید، اما همیشه باید به خاطر داشته باشید که اندازه بالکن شما محدود است، بنابراین همه نکات لازم نیست. ما در اینجا مواردی را اضافه کرده ایم ممکن است در مورد شما قابل اجرا باشد.

 

چرا باربیکیو آپارتمانی؟

یکی از بهترین مزیت هایی که یک باربیکیو آپارتمانی جدا از کباب خوشمزه برای ما ایجاد می کند، لذت بردن از هوای تازه زمان میل کباب می باشد. این ویژگی کباب پز آپارتمانی باعث می شود برای نشستن روی بالکن برنامه ریزی جدی تری داشته باشید.

برای آن دسته از افرادی که بالکن کوچکی دارند، گذاشتن یک میز کوچک با دو صندلی ممکن است مناسب باشد و برای افرادی که بالکن بزرگ تری دارند، بسته به فضای آزاد خود، از انتخاب میزهای بزرگ تر نترسید. برای افرادی که فضای کافی ندارند، انتخاب صندلی ها و میز تاشو می تواند مناسب باشد.

در مورد ذخیره سازی روی بالکن، با توجه به اینکه بالکن های فضای زیادی ندارد، تا حد ممکن بهتر است از فضای عمودی آن استفاده نمایید. پس بهتر است بعد از تهیه کباب پز آپارتمانی خود، قفسه هایی برای ذخیره ابزارها و لوزم جانبی کباب کردن اضافه نمایید. همچنین ممکن است بخواهید یک باغچه گیاهی کوچک داشته باشید تا غذاهای خوشمزه کبابی خود را با سبزیجات و ادویه جات خوشمزه میل نمایید.

در مورد باربیکیوهای آپارتمانی در بعضی از کشورها، در یکسری از ساختمان ها، کدهایی تعیین شده است مبنی بر اینکه آیا می توانند باربیکویی رو بالکن خود داشته باشند یا نه!

بعد از اطلاع از این موضوع، می توانید فضا و اندازه ی موجود را درنظر بگیرید. عمق بالکن ها عموما بین 4 الی 10 فوت و طول آن ها بین 6 الی 14 فوت است.

با اندازه گیری دقیق بالکن می توانید تصمیم بگیرید که باربیکیوی کوتاه انتخاب نمایید یا کباب پز با ارتفاع بلند!

برای استفاده از کباب پز آپارتمانی با ارتفاع کوتاه، ممکن است مجبور شوید خم شوید که این حالت راحتی ممکن است نباشد. اما بهترین انتخاب برای محیط کنونی شماست. اگر روی تراس خود نرده هایی دارید، می توانید از باربیکیوهای آویزان استفاده نمایید.

 

منبع: homedit

 

 

مقالات مرتبط

4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید