ایده های دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های یک خانه است. اگر این فضا کوچک باشد، ممکن است به محیطی استراس زا و مشکل زا تبدیل شود. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که درب کابینت را باز کنید و برجی از ظرف به سمت شما در حال ریختن باشد. شولک برای شما ایده های خلاقانه ایی را جمع آوری کرده است تا بتوانید با الهام از آن ها، بدون صرف زمان و بودجه دکوراسیون آشپزخانه خود را بزرگ تر جلوه دهید.
 
 

یک فرش به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید


فرش‌ها می‌توانند بدون اشغال فضای دیوار یا پیشخوان، دوز رنگ و طرحی شاد را به آشپزخانه‌ای کوچک تزریق کنند. فضای کف باز در وسط آشپزخانه را با یک فرش بزرگ پر کنید یا یک رانر در امتداد مسیر اصلی آشپزخانه قرار دهید. این فرش قرمز و آبی پررنگ می تواند تاثیر خوبی در یک آشپزخانه کوچک ایجاد کند.
 

لوازم جانبی را در دکوراسیون آشپزخانه بگنجانید

در آشپزخانه، مثل هر اتاقی که در خانه است ما لوازمی داریم. مجموعه ای از ظروف زیبا در قفسه های آشپزخانه می تواند رنگ و لعاب خوبی به دکوراسیون آشپزخانه ببخشد.
 

پارچه های پررنگ برای دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید


نقطه کانونی یک آشپزخانه کوچک را با پنجره های آشپزخانه رنگارنگ ایجاد کنید. به عنوان مثال، این سایه رومی برجسته، توجه را به پنجره این آشپزخانه کوچک جلب می کند و در عین حال لایه دیگری از رنگ را در میان کابینت های آبی مایل به خاکستری و میزهای بتنی ارائه می دهد. یک چراغ آویز مسی صیقلی به درخشش و استایل بیشتری کمک می کند.
 

بازی با نقش ها و طرح ها در دکوراسیون داخلی

یک فضای سفید کلاسیک یک بوم عالی برای تست در دکوراسیون آشپزخانه کوچک است. کاغذ دیواری طرح دار آبی رنگ پشت این اتاق را می پوشاند و دریای سفید را در هم می شکند. یک قالیچه قدیمی رنگ به زیر پا بیاندازید. هر دوی این ها نسبتاً ارزان هستند و در صورت تغییر سلیقه، به راحتی قابل تعویض هستند.
 

هر اینچ را در آشپزخانه به حداکثر برسانید

در این آشپزخانه کوچک یک اینچ فضای بلااستفاده وجود ندارد. تکه‌ای از دیوار درست در نزدیکی جزیره، فضای ذخیره‌سازی آسان برای ظروف آشپزی و ظروف را ارائه می‌دهد. اقلام آویزان با رنگ های چوبی و ویترینی، کوچکتر می شوند.
 

چراغ های شیک را اضافه کنید

فراتر از کابینت ها و میزها، دکور آشپزخانه کوچک را با سایه های درام طرح دار یا آویزهای منحصر به فرد تزئین کنید. در اینجا، یک وسیله نصب شده روی سقف با سایه حصیری بافته شده، بافت و تاکید را به منطقه سینک می‌افزاید. با انتخاب وسایل روشنایی جالب، آشپزخانه کوچک شما متمایز و پیچیده خواهد بود.
 

از فضای اضافه در دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید

 
 
اغلب در آشپزخانه‌های سنتی کلبه‌ای یافت می‌شود، برای شکستن کابینت‌ها و قفسه را با بشقاب هایی با رنگ متضاد پر کنید تا جلوه ایی سرگرم کننده داشته باشید، یا آن را با ظروفی که با کابینت شما هماهنگ هستند، منسجم نگه دارید. به عنوان یک امتیاز، این ایده تزئین آشپزخانه کوچک نیز باعث می‌شود که ظرف‌ها را سریع‌تر و راحت‌تر کنار بگذارید.
 

از عکس برگردان های چسبان استفاده کنید

با عکس برگردان های چسبان مقداری الگو به کاشی های آشپزخانه ساده اضافه کنید. این ایده تزئین آشپزخانه کوچک به راحتی قابل اجرا است و ظاهر کاشی های طرح دار گران قیمت را تقلید می کند. برگردان ها را می توان در هر زمان تعویض کرد تا تغییر ظاهر آشپزخانه شما سریع و ارزان باشد.
 

دیوار آشپزخانه را رنگ آمیزی کنید

برای یک ایده آشپزخانه کوچک ساده و در عین حال تاثیرگذار، رنگی شاد به دیوارها بدهید. در این آشپزخانه سفید با خط تمیز، حس بازیگوشی را به آن اضافه می دهد و از بقیه دکور آشپزخانه می توانید الهام بگیرید. لوازم جانبی رنگ اصلی،تم را ادامه می‌دهند.
 

با قاب دیواری منحصر به فرد شوید

از استانداردهای ایده های تزئین آشپزخانه کوچک خارج شوید و آثار هنری منحصر به فردی را انتخاب کنید که شخصیت شما را به نمایش بگذارد. تابلوهای قدیمی، تبلیغات کلاسیک و آثار هنری که برای اتاق های دیگر خانه در نظر گرفته شده است، اغلب در آشپزخانه به نظر می رسد. آثار هنری را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد، چه ظاهر قدیمی، مدرن یا کلاسیک را ترجیح می دهید.

با حذف درهای کابینت، فراتر روید

گامی فراتر از برداشتن درهای کابینت و نمایش ظروف در یک آشپزخانه کوچک بردارید. برای داشتن سبکی بیشتر، کمدی را که اکنون باز است را با سبدهای بافت دار، سطل ها، و ظروف نگهداری شیشه ای زیبا بپوشانید. ایده تزئین آشپزخانه کوچک بافت و رنگ را اضافه می کند، در حالی که ظروف ذخیره سازی شیشه ای چیزهایی را که نیاز دارید به طور مرتب روی صفحه نگه می دارند.

 
 

نقش کاشی ها در دکوراسیون آشپزخانه

یک کاشی کاری خیره کننده در آشپزخانه می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی به منظور زیباسازی محیط خانه شما باشد. همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید در این فضای سفید، استفاده از کاشی های طرح دار می تواند به دکوراسیون آشپزخانه شخصیت ببخشد. با استفاده از رنگ های سیاه و سفید می توان به راحتی وسایل آشپزخانه را با آن ها مطابقت داد.
 
منبع:bhg
 

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید