نحوه ی ساخت سبد نمدی

چطور با پارچه ی نمدی، سبد نمدی بسازیم؟

پارچه های نمدی یکی از پرطرفدارترین پارچه های طبیعی و سنتی به منظور استفاده در دکوراسیون داخلی هر خانه ای هستند. از پارچه های نمدی می توان محصولات متفاوت و متنوعی ساخت. همانطور که می دانید استفاده از انواع ارگانایز و نظم دهنده ها باعث می شود به محیط اطراف اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی سرویس حمام و توالت سر وسامان دهید.

استفاده از نظم دهنده های چوبی و پارچه ایی برای من جذابیت بالایی نسبت به متریال های پلاستیکی و فلزی دارد. چرا که پارچه های نمدی و انواع پارچه های طرح دار علاوه بر زیبایی و گرمایی که به فضای اطراف می بخشند، قابلیت انعطاف پذیری بهتری نسبت به پلاستیک، فلز و حتی چوب دارند. اندازه سبد نمدی خود را با هر سایزی سفارشی سازی کنید تا بتواند نیازهای شما را برآورده سازد.

برای ساختن سبد نمدی خود به ابزارهای زیر نیاز دارید:

1- قیچی (ترجیحا قیچی ورق بر باشد تا بتوانید به راحتی نمد را برش دهید.)

2- کاتر

3- اره دستی دقیق

4- خط کش اکریلیک

5- تخته برش

و همچنین برای ساخت سبد نمدی خود به مواد زیر نیاز دارید:
 
  • انتخاب رنگ دلخواه پارچه خود برای ساخت سبد نمدی
  • یک چرخ خیاطی
  • نخ
  • پین ها
  • رولپلاک چوبی
  • اتو و میز اتو
  • گچ

انواع سبدهای نمدی شولک

 

مراحل ساخت سبد نمدی

نمد را به اندازه برش دهید.

نمد خود را از وسط تا کرده و روی تخته برش قرار دهید. با برش همزمان هر دو لایه نمد با استفاده از کاتر چرخشی، دو مستطیل به ابعاد 12 اینچ در 36 اینچ برش دهید. اگر در استفاده از کاتر چرخشی تازه کار هستید و احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید  از قیچی فلز بری برای برش پارچه ضخیم خود استفاده کنید. این قیچی برای برش چندین لایه پارچه طراحی شده است. به راحتی می توانید این دو لایه از پارچه نمدی را به منظور ساخت سبد نمدی برش دهید.

دسته های سبد نمدی را برش دهید.

در هر انتهای کوتاه پارچه ی نمد، یک مستطیل به ابعاد 7 اینچ در 5 اینچ ببرید. این بخش از پارچه های نمدی برای استفاده از نمد ضخیم تر طراحی شده‌اند و برای ایجاد برش‌های کوتاه و سریع به منظور ساخت باکس نمدی مناسب هستند.

نوارچسب پارچه ایی را بین دو نمد جایگذاری کنید.

دو تکه از نوار چسب را برش دهید و آنها را در پشت نمد اتو کنید. از کاتر چرخشی برای برش دادن رابط اطراف شکل نمد استفاده کنید.

قطعات نمدی را به هم سنجاق کنید.

مستطیل های نمدی را کنار هم قرار دهید، وسط بین دو لایه نمد را نوارچسب قرار دهید سپس دو تکه نمد را به هم سنجاق کنید.

تکه های نمدی را به هم بدوزید.

با یک کوک مستقیم، اطراف سوراخ های دسته و کناره ها را حدود 1 سانتی متر پایین از پایین دسته بدوزید.

شکاف های دسته را ایجاد کنید.

دو سر کوتاه نمد را به اندازه 1.5 سانتی متر تا بزنید و سنجاق بزنید و در جای خود بدوزید.

کناره های سبد را ایجاد کنید.

با استفاده از کاتر چرخشی و تخته برش، چهار مستطیل از نمد را به ابعاد 7 اینچ در 10 اینچ ببرید. رابط را در پشت هر مستطیل اعمال کنید.

کناره ها را بدوزید.

دو طرف را فقط در امتداد یک لبه به هم بدوزید. این لبه بالایی سبد نمدی تمام شده خواهد بود. این کار را برای دو قطعه کناری دیگر نیز تکرار کنید.

گوشه ها را گرد کنید.

اطراف پارچه نمدی آماده شده را دایره ایی برش بزنید، گوشه‌های پایینی هر مستطیل نمدی را با استفاده از برش یا برش‌های چرخشی گرد کنید.

کناره ها را به سبد نمدی سنجاق کنید.

مطمئن شوید که نمد اطراف منحنی‌های قسمت پایین سبد به کناره‌ها می‌رسد. کناره ها را به سبد نمدی بدوزید.

سبد نمدی را تمام کنید.

از اره برای برش رولپلاک های باکس نمدی به طول دلخواه استفاده کنید و از شکاف های دسته در بالا وارد کنید. با چسب آن ها را محکم کنید.

 

قیمت سبد نمدی

هزینه مواد برای این پروژه حدود 30 دلار است. در حالی که ممکن است بتوانید گزینه های ارزان تری را برای یک راه حل ذخیره سازی از پیش ساخته پیدا کنید، این گزینه به شما امکان می دهد همه چیز را سفارشی کنید. من فکر می کنم ارزش آن را دارد که کمی زمان و پول سرمایه گذاری کنید تا تضمین کنید که از نتیجه نهایی راضی خواهید بود!
 

 

کاربرد سبد نمدی

بهترین چیز در مورد باکس های نمدی این است که چون به تنهایی عالی به نظر می رسند، می توانند در هر جایی از خانه قرار بگیرند. آنها را در قفسه های اتاق نشیمن خود امتحان کنید تا کتاب ها و مجلات را در آن بگذارید.
 آنها را به روشویی حمام اضافه کنید تا بطری های آرایش و شامپو را در آن قرار دهید، باکس های نمدی را در زیر مبل قرار دهید تا مکانی در دسترس برای نگهداری ریموت ها و سیم های شارژ باشد. سبد نمدی را می توانید در آشپزخانه بگذارید و چیزهایی مثل دستمال و ظروف را در آن ها نگهداری کنید.
 
 
منبع: fiskars

 

مقالات مرتبط

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید