چگونه یک نظم دهنده کشو بسازیم؟

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

چگونه یک نظم دهنده کشو بسازیم؟

کشوی لباس ها، لوازم التحریر و کشوی کابینت آشپزخانه ها همیشه برای ساماندهی لوازمی که داریم به کمکمون میان و می تونیم وسایل رو تو کشوها جمع آوری کنیم.

برای اینکه بتونیم از بهم ریختگی اطرافمون جلوگیری کنیم،گاهی پیش میاد که داخل خود کشوها از بس که چیزی ریختیم، وسایل خرد و ریزه بین وسایل بزرگ تر گم می شن و هرچقدر می گردیم نمی تونیم پیداشون کنیم.

نظم دهنده کشو، فضای کشوی لباس، لوازم التحریر، وسایل آرایش، لباس های زیر، جوراب ها و کشوی آشپزخانه شما رو به فضاهای کوچکتری تقسیم می کنه که می تونید به هر یک از وسایلی که دارید هر چند کوچک، یک فضا رو اختصاص بدید تا بتونید مواقعی که به اون وسیله نیاز دارید به راحتی هر چه بیشتر بهش دسترسی داشته باشید.

اینجوری هم می تونید وسیله تونو پیدا کنید و هم وقتتون رو سر گشتن تو کشو هدر نمیره و هم اینکه خودتون از این همه نظم و ترتیب داخل کشوتون لذت می برید.

خٌب، برای اینکه به این آشفتگی ها و بهم ریختگی ها (البته بهتره بگم شلختگی ها 😊 ) پایان بدیم، امروز شولک اومده تا بهتون یاد بده که چطور می تونیم یک نظم دهنده کشو رو، خودمون با دستای خودمون با کمترین هزینه، بسازیم.

ساخت نظم دهنده کشو (ارگانایزر)

برای اینکه بتونید یک نظم دهنده کشو  یا ارگانایزر کشو با کمترین هزینه و در دسترس ترین وسایل بسازید، کافیه به محیط اطرافتون یه نگاهی بندازید، خٌب! چی می بینید؟

اگر دست به خیاطی باشید، مطمئنا کلی پارچه های خرد و ریزه که ممکنه به کارتون نیان پیدا می کنید. اگر اهل کار با چوب باشید، چند تیکه چوب حتما دارید و حتی اگر اهل چیز خاصی نباشید چند تیکه کارتن یا مقوا می تونید جور کنید.

در هر صورت هر یک از متریال های چوب، پارچه، مقوا و یا کارتن رو داشته باشید خیلی راحت می تونید این نظم دهنده ی جادویی رو برای کشوهاتون بسازید. بریم ببینیم نحوه ی ساخت ارگانایزر کشو چطوریه…

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

لوازم مورد نیاز برای ساخت نظم دهنده کشو:

  • چوب، پارچه، کارتن یا مقوا
  • قیچی، کاتر یا اره مویی
  • خط کش یا متر برای اندازه گیری
  • مداد یا صابون خیاطی
  • نخ و سوزن برای دوخت پارچه

ساخت نظم دهنده کشو با مقوا یا کارتن

گام اول

برای شروع کار ساخت نظم دهنده کشو، بعد از اینکه کشوی موردنظرتون رو انتخاب کردید، محتویات کشو رو خالی کنید و کاملا کشو رو تمیز کنید، تا بتونید به راحتی اندازه ی دقیق کشو رو از ارتفاع، طول و عرض بگیرید تا بتونید با دقت بهتری به ساخت ارگانایز کشو بپردازید.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

گام دوم

حالا روی کارتن یا مقوایی که دارید اندازه ها رو نشانه گذاری کنید و دقت کنید که طول ارتفاع رو کمی کوچکتر از اندازه ی واقعی بگیرید تا بتونید درب کشو رو راحت باز و بسته کنید و حواستون باشه که ارتفاع کوچیک تر از اونی حدی نشه که کارایی خودشو از دست بده.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

گام سوم

بعد از اندازه گیری ها به مرحله ی برش کارتن یا مقوا می رسیم، با توجه به اندازه ی طول و عرض کشو، مقوا رو برش می زنیم.

حالا با توجه به تقسیم بندی هایی که می خواییم توو کشو ایجاد کنیم (مثلا: من می خوام 9 فضا ایجاد بشه، بنابراین اندازه های 3 در 3 رو در نظر می گیرم).

با توجه به نیازی که من دارم، دو مقوا به اندازه ی طول و دو مقوا به اندازه ی عرض کشو برش می زنم. روی مقواها با رعایت اندازه گیری سه در سه ناحیه روی مقوا برای برش مشخص می کنم. این نشانه گذاری رو برای هر دو مقوا انجام میدم.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

گام چهارم

حالا ناحیه هایی که نشانه گذاری کردیم رو برش میزنم، با توجه به ضخامت مقوایی که برای ساخت ارگانایزر کشو دارم استفاده می کنم، سعی می کنم تیکه ی مناسبی از مقوا رو دربیارم. توجه می کنم که تا ارتفاع درستی این برش انجام بشه! همینطور که در تصویر مشاهده می کنید.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

گام پنجم

در این مرحله کافیه فقط برش های مقوا رو رو هم جا بندازم تا بتونم اون نظم دهنده ایی که مدنظرم هست رو سرهم کنم.

همینطور که در تصویر زیر نحوه ی ساخت ارگانایزر کشو می بینید، نواحی که با قیچی برش زدیم رو توو همدیگه قفل می کنیم.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

برای تکه های دیگه مقوایی که برش زدیم هم همینکارو انجام میدیم تا سفت و محکم توو هم بیفتن.

چگونه نظم دهنده کشو بسازیم؟

گام ششم

خُب! حالا نظم دهنده کشو ما آماده است، حالا باید کشویی که خالی کردیم رو با این نظم دهنده که خیلی راحت ساخته شد کاور کنیم.

من این نظم دهنده رو ساختم و همینطوری به حال خودش رها کردم اما شما برای اینکه نظم دهنده کشوی زیباتری بسازید می تونید مقوای کارتنی رو با کاغذهای رنگی ساده یا طرح دار کاور کنید یا حتی از پارچه های زیبا برای هرچه زیباتر شدن نظم دهنده استفاده کنید.

ساخت نظم دهنده کشو با مقوا یکی از روش هایی بود که میخواستم براتون بگم اما در ادامه به روش های دیگه ایی از ساخت نظم دهنده کشو که می تونه با متریال هایی از قبیل: پارچه نمدی، چوب و انواع پلاستیک و حتی شیشه باشه براتون بگم!

مقالات مرتبط

2.9/5 - (20 امتیاز)

3 دیدگاه برای “چگونه یک نظم دهنده کشو بسازیم؟

دیدگاهتان را بنویسید