همه چیز در مورد باربیکیو ذغالی

باربیکو ذغالی

چرا باربیکیو ذغالی؟

اگر روزی مجبور باشم که یک روش آشپزی رو برای بقیه ی عمرم انتخاب کنم، بدون تردید آشپزی روی آتش در فضای باز را انتخاب می کنم. چرا که آشپزی روی ذغال یکی از جذاب ترین روش ها برای باربیکیو کردن یا کباب کردن است، فرقی نمی کند که گوشت باشد یا گیاه!

با طبخ غذا روی باربیکو ذغالی، خوشمزه ترین و لذیذترین طعم غذا را می توانیم داشته باشیم. طعم برخی ازغذاها تنها زمانی می توانند به نقطه اوج خود برسند که با طعم گریل یا باربیکیو آغشته شوند.

در حال حاضر، استفاده از باربیکیو گازی بسیار راحت تر از باربیکیو ذغالی می باشد. با این حال، احتمالا باید دلیل خوبی برای انتخاب کبابی کردن غذا روی باربیکیو ذغالی داشته باشیم.

از نظر من دلایل خوبی برای کباب پز کردن روی ذغال وجود دارد. اول اینکه ذغال داغ می شود و به طرز عجیبی از تمام باربیکیوهای گازی داغ تر و گرم تر می سوزد. به دلیل دمای بالایی که تولید می کند، می توان طعم متمایز کبابی خوشمزه تری را به دست آورد.

دومین دلیل ایجاد کباب با طعم دودی است که با سوخت چوب یا ذغال است که فقط می توان چنین طعمی را به دست آورد. علاوه بر مزیت های بالا، باربیکیو ذغالی بسیار ارزان تر از باربیکیو گاز سوز می باشد.

و در نهایت اینکه روشن کردن آتش در خارج از خانه، آشپزی را سرگرم کننده تر و هیجان انگیزتر می کند.

 

نحوه استفاده از باربیکیو ذغالی

ابتدا، برای شروع استفاده از باربیکیو ذغالی نیازی به هیچ گونه مایع روشن کننده ندارید. کافی است محفظه بالایی را با ذغال، قسمت زیرین را با کاغذ یا مقوا پر کنید، محفظه پایینی را روشن کرده و منتظر بمانید تا ذغال روی محفظه بالا با یک لایه خوب خاکستر سفید پوشانده شود (حدود 20 دقیقه)، سپس آن را بریزید. ذغال های داغ را به ته کباب پز بریزید و پخش کنید تا بستری یکنواخت ایجاد شود.

برای راه اندازی کوره با استفاده از تکنیک های ارائه شده در این پست شولک ، باید دو بلوک را در دو طرف گریل قرار دهید تا فضای کافی بین آنها وجود داشته باشد تا توری جا بیفتد (مگر اینکه بلوک های شما در حال استراحت باشد. روی گریل کوره مانند کوره کباب پز باشد، پس نگران این موضوع نباشید، اما برای قرار دادن بالای آن به یک توری گریل دوم یا یک قفسه سیم فولادی ضد زنگ احتیاج دارید).

هر زمان که لازم به نظر می رسد (شاید هر نیم ساعت یکبار) گوشت خود را ورق بزنید و برای حفظ دمای کباب، ذغال را در صورت نیاز اضافه کنید.

هنگامی که گوشت را حدود پنج تا ده درجه زیر دمای مورد نظر گذاشته اید، وقت آن است که توری سیمی را به قسمت پایین کباب پز مستقیماً بالای ذغال منتقل کنید. مطمئن شوید که برای این کار یک بستر گرم خوب ذغال دارید، در غیر این صورت باید گوشت خود را بیش از حد بپزید. ما می خواهیم این دمای گرم قبل از بیرون آوردن گوشت از کوره باربیکیو برای استراحت، از هر دو طرف یک تفت خوب عمیق داده شود.

هنگامی که گوشت ما استراحت کرد، می توانیم آن را تکه تکه کرده و باز کنیم، با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش رفته باشد یک برش تقریباً کاملاً پخته گوشت را خواهیم داشت.

 

مزایای باربیکیو ذغالی

  1. طعم

طعم دودی و لطیفی که از باربیکیو ذغالی به دست می آید  هیچ وقت نمی توانید با باربیکیو گازی یا برقی آن را به دست آورید. حدود 71 درصد از کباب پزهای آمریکایی به دلیل طعم و مزه ی بهتر کباب، به باربیکیو ذغالی روی آورده اند.

 

 

  1. کنترل عالی

استیک ها سریع تر از یک سیب زمینی در باربیکیو ذغالی پخته می شوند. شما می توانید به سادگی تمام هر چیزی را روی باربیکیو ذغالی بپزید.

اندازه گیری دمای داخلی کباب پز و گوشت داخل آن برای تهیه کباب عالی، بسیار مهم است.

جیم شاهین از واشنگتن پست می نویسد: “شما می خواهید چیزی را سریع بپزید، می توانید. می خواهید با گذشت زمان چیزی را سرخ کنید، همچنین می توانید این کار را انجام دهید. ما فقط از گوشت صحبت نمی کنیم. سبزیجات و میوه ها را نیز در نظر بگیرید.”

 

3. ارزان

باربیکیو ذغالی شولک را می توانید با قیمت 640 هزار تومان خریداری کنید. در همین حال، اکثر کوره های گازی می توانند چندین برابر برای شما هزینه داشته باشند.

 

  1. حمل و نقل آسان تر باربیکیو ذغالی

به دوستان خود بخندید 😊 زیرا آن ها مخازن پروپان بزرگ یا سیم های اضافی را به اطراف می کشند، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که باربیکیو ذغالی قابل حمل خود را جمع کرده و آن را به ماشین خود منتقل کنید. حتی می توانید کیسه ذغال خود را داخل آن بیندازید.

 

 

  1. شروع کننده برای آتش سریع

با یک تکه روزنامه و یک کبریت می توانید در مدت 15 دقیقه یا کمتر ذغال های خود را آماده کنید.

 

  1. حرارت بالای باربیکیو ذغالی

حرارت بالای باربیکیوهای ذغالی از نمونه های مشابه خود بسیار بیشتر است. این مزیتی است که می تواند به شما گوشتی با لایه ی بیرونی ترد و گوشت نرم و آبدار به شما تقدیم کند.

یک فرد اهل کباب پزی می داند که چگونه از چنین مزیتی برای داشتن کبابی ایده آل بهره مند شود. شما می توانید با استفاده از کف دست، میزان حرارت و تعیین زمان گذاشتن غذای مورد نظر روی حرارت استفاده نمایید.

علاوه بر این، با استفاده از باربیکیو ذغالی قابل حمل شولک، گوشت را می توان به آرامی، به طور غیرمستقیم، برای مدت طولانی پخت و به آن اجازه می دهد طعم دود خوشمزه ای را به خود بگیرد و تمام آن خواص و رطوبت گوشت را در داخل خود نگه دارد و یک گوشت کبابی آبدار خوشمزه به شما تحویل دهد.

 

  1. تعمیرات و نگهداری باربیکیو ذغالی

در واقع چیز زیادی برای باربیکیو ذغالی وجود ندارد، به این معنی که تعمیر آن آسان است. شما می توانید به سادگی قطعات را تعویض کنید.

امیدوارم که این مطالب شما را به اندازه کافی به پخت و پز و کبابی کردن غذا روی باربیکیو ذغالی ترغیب کرده باشد تا بتوانید لذیذترین کباب ها را روی باربیکیو ذغالی بپزید و میل نمایید.

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید