طراحی دکور اتاق کودک دلبندمان

در مسیری که برای پدر و مادر شدن گام برمیداریم، اتفاق ها و چیزهای شگفت انگیزی در مسیر با ما همگام می شوند. انتظار، برای رویایی با کودک دلبندمان، بسیار شیرین است اما در این مسیر ممکن است این انتظار خسته کننده به نظر برسد.

بیایید و شیرینی این انتظار را خاطره انگیز و به یادماندنی کنیم. کارهای زیادی هستند که می توانیم قبل از به دنیا آمدن کودک دلبندمان انجام دهیم. یکی از این کارها می تواند طراحی دکور اتاق کودک باشد.

طراحی و چیدمان دکور اتاق کودک می تواند برای هر مادری منحصر به فرد باشد، چرا که این امر بسیار سلیقه ایی است. برای این موضوع می توانیم یکسری بدیهیات را درنظر بگیریم و دست به کار شویم.

شاید با خود فکر کنید که چگونه می توانیم دکوراسیون اتاقی را طراحی کنیم که نمیدانیم فردی که در آن اتاق می خواهد باشد، چه مدت در آن اتاق است؟!؟

تنها راهی که به ذهن میرسد، این است که دکور اتاق کودک را باب میل مادر کودک، طراحی، چیدمان کنیم.

وقتی دکور اتاق کودکی را طراحی می‌کنید، احتمالاً به دنبال ایجاد فضایی هستید که به عنوان یک خانه امن و راحت برای کودک شما باشد. طراحی مدرن اتاق کودک شما پر از عناصری است که آنها را خوشحال می کند، همچنین می تواند تمیز و منسجم باشد و از نظم دهنده های خاص در اتاق کودک استفاده شود، تا با زیبایی شناسی شما مطابقت داشته باشد.

به هر حال، شما هم زمان زیادی را در آنجا سپری خواهید کرد. بنابراین اگر سبک شما به سمت مینیمالیستی گرایش دارد، طراحی اتاق کودک می تواند فضایی دشوار برای پیمایش باشد. فضای خود را با امکانات رفاهی تجهیز کنید تا به کودکتان کمک کنید تا با خوشحالی رشد کند.

ایده های برتر طراحی دکور اتاق کودک

مینیمالیست مدرن

دکور اتاق کودک

این فضای اتاق کودک نمونه کاملی از مینیمالیسم مدرن است. دیوارهای سفید تمیز، لوازم و اثاثیه ی کم رنگ و فضای مرتب کف به اتاق کودک احساسی از روشنایی و حس مطبوعی از دل باز بودن می دهد.

این طراحی از دکور اتاق کودک ثابت می کند که فضایی کم می تواند بیشتر از آنچه که هست، خودنمایی کند.

دکور اتاق کودک

رویکرد مینیمالیستی به طراحی به این معنی نیست که نتایج نمی توانند پویا باشند. استفاده هوشمندانه از رنگ در سایه‌ای که به خوبی انتخاب شده است، مانند این دکور اتاق کودک ملایم و مطبوع آبی، کمک می‌کند تا مبلمان برجسته را برای یک روکش ساده بازسازی کند. سایه های خنثی و سفید فراوان، طرح را تمیز، عمدی و هدفمند نگه می دارد.

 

کمی سبزی اضافه کنید

دکور اتاق کودک

کار با چوب طبیعی، سفید و فضای سبز فوراً هر اتاقی را با حال و هوای مدرنی که صمیمی و گرم است به وجود می آورد. با صندلی های راحتی و یک فرش سنتی، رنگ های بیشتری را  می توانید به دکور اتاق کودک اضافه کنید. در اینجا، یک گیاه بزرگ داخلی بافت زیادی به فضا اضافه می کند(و این که هوا را هم تمیز می کند و ضرری هم ندارد).

دکور اتاق کودک

برای طراحی جسورانه تر دکور اتاق کودک، رنگ های قابل توجهی را انتخاب کنید که در مقابل یکدیگر تضاد دارند. این اتاق زیبا به رنگ صورتی مملو از گوشه های منحصربه‌فرد از بالشتک فلامینگو گرفته تا صندلی و فرش خزدار مدرن!

ستاره هایی که روی پرده طراحی شده اند، می توانند نمای اتاق کودک شما را به شکلی جسورانه تر و بازیگوشانه تر به نمایش بگذارد.

 

ایده ایی از رنگ های سبک و کرمی

دکور اتاق کودک

سعی کنید با استفاده از رنگ های کرم همه جا را روشن و دل باز نگه دارید. چرا که این رنگ ها با اتاق های کوچک کمک می کند تا حس بهتری القا کنند.

این طراحی پویا ترکیبی و یکنواخت به نظر می‌رسد، اما الگوهای ترکیبی، بافت بیشتری را به ارمغان می‌آورند. از کاغذ دیواری گلدار گرفته تا روتختی سفید و صورتی، پتوی گلدوزی شده و فرش هندسی پرزدار، این فضای تمیز با جذابیت بصری فراوانی طراحی شده است.

 

شیک نگه دارید

دکور اتاق کودک

اگر می خواهید طراحی دکور اتاق کودک دلبندتان به طراحی مورد علاقه ی شما نزدیک شود، سعی کنید عناصری از سبک شخصی خود را در دکور اتاق فرزند خود بگنجانید.

این فضای زیبا، ساده و تمیز با طراحی عمدتاً سفید است. با الگوهای مختلف در فرش و پوف چرمی، یک شخصیت شیک در آینه قدیمی و دکوراسیون آویزان ظاهر می شود.

نقاشی دیواری مینیمالیست

دکور اتاق کودک

همه ی ما دوران کودکی پر از وسایل سنتی را گذرانده ایم، این صنایع دستی را می توانیم با توجه به کاربردهای آن ها در جنبه های متفاوت در طراحی دکور اتاق کودک بگنجانیم.

این نقاشی دیواری کوهستانی مینیمالیستی و الهام گرفته از اسکانداناوی، نه تنها شیک است، بلکه طراحی و ساخت آن نیز آسان است: به سادگی نوار نقاشی را در امتداد دیوار به شکل و ارتفاعی که می‌خواهید بچینید، سپس یک رنگ خنثی را با چند درجه دورتر از رنگ انتخاب کنید.

 

مقالات مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید