دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

طراحی مناسب دکوراسیون اتاق کودک می تواند یکی از دغدغه های هر پدر و مادری باشد. چگونگی طراحی دکوراسیون اتاق کودک، چیدمان وسایل کودک، محل گهواره کودک، انتخاب کفپوش های مناسب، مقدار روشنایی و تاریکی اتاق و ده ها مورد دیگری که باید در طراحی اتاق کودک رعایت شود. این ها مواردی هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

با شولک همراه باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دکوراسیون اتاق کودک را چیدمان و آماده کنید.

 

چگونه اتاق کودک را طراحی کنیم؟

 

 • چیدمان اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

پس از تصمیم گیری در مورد اتاق، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید چیدمان آن است. طراحی اتاق کودک شما تا حد زیادی به چیدمان اتاق بستگی دارد. ابعاد اتاق، قرار دادن کلیدهای برق، پنجره ها و درها را مشخص کنید. این به شما کمک می کند تا در مورد جایی که باید همه وسایل کودک خود را قرار دهید، ایده بگیرید.

 

 • تم اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

مرحله بعدی انتخاب تم برای دکوراسیون اتاق کودک شما است. در حالی که تم های صورتی و آبی انتخاب های رایج در میان والدین جدید هستند، چندین تم همه کاره وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. چه با تم کارتونی باشد یا تماماً در مورد حیات وحش باشد، مطمئن شوید چیزی را که انتخاب می کنید مناسب کودک شما برای سن بالاتر هم باشد.

 

 • کفپوش، نقاشی و روشنایی

مرحله بعدی انجام رنگ آمیزی، کفپوش و نورپردازی اتاق کودک است. کفپوش یا فرش نرمی را روی زمین در نظر بگیرید. همچنین اتاق کودک شما باید نور کافی داشته باشد. چراغ‌هایی نصب کنید که بتوان از راه دور کنترل کرد، زیرا ممکن است نخواهید در تاریکی حرکت کنید و خطر بیدار کردن نوزاد در خواب را به خطر بیندازید.

 • مبلمان اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

اکنون که ساختار بیرونی آماده است، وقت آن است که مبلمان اتاق کودک خود را شروع کنید. بسیاری از والدین تمایل دارند با خرید هر چیزی که می بینند زیاده روی کنند. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که کودک شما بسیار سریع رشد می کند و این مبلمان مناسب برای نوزادان منسوخ می شود. بنابراین، عاقلانه است که فقط به موارد ضروری پایبند باشیم. اقلام کلیدی دکور اتاق کودک که باید روی آنها سرمایه گذاری کنید تخت، میز تعویض، انبار و صندلی غذاخوری است.

 

نکته: همه نوزادان متفاوت هستند. درست مثل ما بزرگترها، آنها شخصیت خودشان را دارند. ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در یک خانه درختی یا ورزشگاه، منتظر بمانید و ببینید فرزندتان با چه چیزهایی سرگرم می شود.

 

 • محافظت از نوزاد

دکوراسیون اتاق کودک

ایمنی کودک شما مهم ترین معیار برای طراحی اتاق کودک است. هر گوشه ای از مهد کودک باید ضد کودک باشد. هنگام خرید مبلمان، به جای لبه های تیز، آنهایی را انتخاب کنید که گوشه های گرد دارند. تمام دوشاخه ها و پریزهای برق باید پوشیده باشند. همچنین، نصب آشکارسازهای دود و مانیتور کودک را برای ایمنی بیشتر در نظر بگیرید.

 

 • تجهیزات جانبی

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

اکنون به بخش سرگرم کننده طراحی اتاق کودک یعنی لوازم جانبی می رسیم! لوازم جانبی هم شامل وسایل ضروری و هم اسباب بازی است. همانطور که کودک شما رشد می کند، به چندین چیز مانند شیشه شیر، حوله، پیش بند، اسباب بازی های حمام و موارد دیگر نیاز خواهد داشت. ساده ترین راه برای نگهداری این لوازم، قرار دادن یک میز یا کابینت در اتاق کودک است که صرفاً به این وسایل اختصاص دارد.

 

دکور اتاق کودک

 1. نورپردازی مناسب را نصب کنید: از چراغ های آویز گرم استفاده کنید که برای بزرگسالان به اندازه کافی روشن هستند اما برای کودک شما خیلی خشن نیستند.

 

 1. از رنگ VOC صفر استفاده کنید: رنگ‌های معمولی می‌توانند بخاراتی ایجاد کنند که می‌تواند به مادر و نوزاد آسیب برساند. رنگ های ترکیبات آلی فرار صفر (VOC) بی خطر هستند و بوی شگفت انگیزی دارند!

 

 1. یک فرش نرم اضافه کنید: کف‌های سخت می‌توانند دردناک باشند، چرا که ممکن است یک شب زمان ببرد تا بتوانید گریه ی کودکتان را بند بیاورید.

 

 

نبایدهای دکوراسیون اتاق کودک

 1. وسایل گشاد را بالای تخت نوزاد قرار ندهید: اسباب بازی های کوچک و گشاد بالای تخت می تواند خطر خفگی ایجاد کنند. از قرار دادن چنین وسایلی در بالای تخت کودک خودداری کنید.

 

 1. تهیه وسایل ضروری را فراموش نکنید: هنگامی که کودک شما به دنیا می آید، شما به سختی می توانید برای خرید از خانه خارج شوید. بنابراین سعی کنید از قبل تمام وسایل ضروری مانند پوشک، دستمال مرطوب، لوسیون و غیره را تهیه کنید.

 

 1. اضافه کردن فضای ذخیره سازی را فراموش نکنید: یک نوزاد چیزهای بی حد و حصری دارد که باید به طور ایمن نگهداری شوند. اطمینان حاصل کنید که اتاق کودک دارای فضای ذخیره سازی کافی است.

 

سبک های دکوراسیون اتاق کودک

 1. حداقل

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

طراحی اتاق کودک شما نباید روشن و پر سر و صدا باشد. بسیاری از والدین یک سبک ساده و ابتدایی را ترجیح می دهند که می توانند با بزرگتر شدن کودک خود آن را سفارشی کنند. اگر به دنبال ایده های مینیمال دکوراسیون اتاق کودک هستید، این اتاق باید در صدر لیست شما قرار گیرد! دیوارهای سفید و پرده های مطبوع راهی عالی برای روشن و جادار جلوه دادن اتاق هستند. اسباب بازی های زیبا و چادر بازی برخی از عناصر سرگرم کننده را به این مهد کودک اضافه می کنند.

 

 1. کنتراست رنگ

آبی یا صورتی؟ چرا سراغ هر دو نمی روی؟! یکی از جدیدترین ترندها در طراحی اتاق کودک استفاده از دو رنگ متضاد است. همه ما برای این مهد کودک خاکستری و صورتی قلب هستیم. این طراحی اتاق کودک، با وسایل دکوری صورتی ملایم همراه با خاکستری تخته سنگ و عناصر چوبی، قطعاً برای اتاق کودک شما ارزش دزدی دارد!

 

 1. پاستل

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

چیزی واقعا شیرین و معصومانه در مورد اتاق های کودک وجود دارد که با رنگ های پاستلی ساخته شده اند! در واقع صورتی های پاستلی اغلب صورتی بچه نامیده می شوند. اگر شما هم مثل ما عاشق پاستیل هستید، این اتاق کودک شیک را ببینید. این اتاق کودک با رنگ صورتی پاستلی ملایم با مبلمان سفید تسکین دهنده ساخته شده است، این اتاق کودک برای بسته کوچک شادی شما عالی است!

 

 1. طرح های حیوانات

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

در کودکی، همه ما یک حیوان عروسکی مورد علاقه داشتیم که دوستش داشتیم! نوزادان مجذوب حیوانات هستند و طراحی اتاق کودک با طرح‌ها و طرح‌های حیوانی قطعا کوچولوی شما را خوشحال و درگیر می‌کند. در حالی که می‌توانید تمام دیوارها را با طرح‌ها و نقوش حیوانات رنگ آمیزی کنید، می‌توانید آن را مانند این اتاق ساده نگه دارید. تنها چیزی که نیاز دارید چند اسباب بازی بامزه و وسایل تزئینی DIY است و مهد کودک با تم حیوانات شما آماده است!

 

 1. با موضوع کارتونی

طراحی دکوراسیون اتاق کودک

تم های کارتونی برای اتاق کودک مورد علاقه آشکار است! اگر می خواهید دکوراسیون اتاق کودکتان سرگرم کننده و عجیب باشد، طرح های کارتونی را انتخاب کنید. این مهد کودک با تم ماشین نه تنها زیبا و شاد است بلکه برای زمانی که کودک شما بزرگتر می شود نیز عالی است.

 

امیدوارم راهنمای مربوط به طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منبع:

https://www.livspace.com/in/magazine/baby-room-decor

مقالات مرتبط

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید