دکوراسیون اتاق خواب

برای اینکه بتوانید از حداکثر فضای موجود در اتاق خواب کوچک خانه ی خود، نهایت استفاده را ببرید، نیاز است که هوشمندانه عمل کنید. استفاده از راه حل های هوشمندانه و نحوه ی چیدمان لوازم در یک فضای تنگ و کوچک می تواند تا حد زیادی شما را به این هدف نزدیک کند.

نحوه ی چیدمان، اصلی ترین کاری است که باید در فضاهای کوچک به آن توجه کنید. استفاده از طرح ها و سبک های رنگارنگ ممکن است فضای شما را بزرگ تر نشان ندهد اما ممکن است زیباتر شود. حالا با هم به ایده های دکوراسیون اتاق خوابی که جمع آوری کرده ایم، می پردازیم.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب

1- روتختی مجلل در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از ملافه های زیبا و باکیفیت تاثیر شگرفی در دکوراسیون اتاق خواب به ارمغان می آورد. هرچند که ممکن است هزینه ی زیادی بابت خرید آن پرداخت کنید اما ارزش این همه زیبایی و آرامش خوب خوابیدن را دارد. در نهایت اینکه به دلیل کیفیت بالایی که دارند می توانید چندین سال آن ها را به شکل نو و زیبا داشته باشید.
2- از پتوهای بافت روی تخت استفاده کنید.
هنگامی که ملافه شما در جای خود قرار گرفت، فراموش نکنید که آن را با یک پتوی بافت زیبا پر کنید! اینها را می توان به صورت فصلی تغییر داد،  من در حال حاضر ظاهر و احساس این پتوی بافتنی درشت را دوست دارم. پوشاندن تخت با یک پتوی بافت روی پای تختتان راهی آسان برای ایجاد بافت به رختخوابتان است.
3- انباری زیر تخت
چه یک اتاق خواب بزرگ یا کوچک داشته باشید، گام های کوچکی برای از بین بردن درهم و برهمی استرس زا وجود دارد. به عنوان مثال، از فضای زیر تخت خود استفاده کنید.
این سبدهای حصیری گزینه ای عالی برای نگهداری کفش های اضافی یا لباس های فصل های متفاوت هستند. درب متصل به سبد های حصیری از جمع شدن گرد و غبار جلوگیری می کند و مواد حصیری بافت زیبایی به فضا می بخشد بدون اینکه درهم به نظر برسند.
4- پنکه سقفی مدرن
پنکه های سقفی مدرن یکی دیگر از ایده هایی است که می توانید در دکوراسیون اتاق خواب خود از آن بهره مند شوید. چرا که بسیاری از افراد تمایل دارند زمانی که خواب هستند نسیم ملایمی به آن ها بوزد.
5- رنگ های پررنگ
استفاده از رنگ های پر رنگ و جسور یکی از ایده هایی است که امروزه از آن استقبال زیادی شده است. مخصوصا رنگ هایی که رنگ سال هستند، بیش از رنگ های دیگر در دکوراسیون اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه رنگ مورد نظر خود را بتوانید به درستی انتخاب نمایید، پیشنهاد می کنیم همانند تصویر زیر از برچسب های تستی روی دیوار استفاده نمایید.
6- بالش کمری بلند
اثبات اینکه شاید ساده ترین چیزها تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق خواب می توانند داشته باشند، کار دشواری است. در این بخش استفاده از بالش های بلند روی تخت پیشنهاد شده است. چرا که چیدمان بالش روی تخت را ساده نگه میدارد.
7- آینه کج
اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد، به یک آینه بزرگ که به دیوار تکیه داده باشد نیاز دارید!
یک آینه تا کف که به دیوار تکیه داده است، اهداف عملی آشکاری دارد، مانند چک کردن لباس در آخرین لحظه قبل از بیرون رفتن از در. با این حال، نور را نیز منعکس می کند و باعث می شود اتاق خواب بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.
8- فرش های لایه ای
اگر اتاق خواب شما چوب یا مواد کفپوش سخت دیگری دارد، یک فرش دور تخت شما برای افزودن گرما و آرامش به فضا ضروری است. حتی اگر اتاق خواب شما موکت شده باشد، فرش با ناحیه متضاد همچنان گزینه خوبی است.
اگر می‌خواهید واقعاً به این روند بپیوندید، بافت اضافی ببافید و صبح‌ها با قرار دادن یک فرش کوچک در کنار تخت روی فرش بزرگ‌تر زیر تخت، پاهای خود را نرم کنید.
فرقی نمی‌کند که پره‌های بلند باشد یا کم، می‌توانید رنگ‌ها را نرم و لطیف نگه دارید و در عین حال جذابیت آن را لایه‌بندی کنید.
9- تخت های سایبان
یکی از چیزهایی که من بیشتر شروع به دیدن آن می کنم، تخت های سایبان است. تخت سایبان طراحی اتاق خواب را ثابت می کند، ارتفاع می افزاید و نقطه کانونی برای عشق ایجاد می کند.
10. طرح رنگ تک رنگ
طرح‌های رنگی تک‌رنگ امسال بسیار محبوب هستند! برای رسیدن به این طرح رنگ اتاق خواب، از یک رنگ استفاده کنید و با چندین تنوع (یا سایه های همرنگ) تزئین کنید.
اتاق خواب بالا از چندین رنگ آبی مختلف استفاده می کند که همه ی آن ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شده اند!
منبع:
https://joyfullygrowingblog.com/bedroom-decorating/

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید