با نظم دهنده کمد به شلختگی ها پایان دهیم!

نظم دهنده کمد

مطمئنا شما به مرتب بودن و تمیزی اتاق و کمدت اهمیت میدی که الان داری این مقاله رو می خونی 😊

برای هممون پیش اومده که میریم سر کمد لباسمون و اگر از نظم خاصی کمدمون برخوردار نباشه دچار سردرگمی می شیم و هر چی دنبال اون چیزی که می خواییم می گردیم رو پیدا نمی کنیم و سر آخر می بینیم زیر تمام لباس ها افتاده بود و چروک و پروک می کشیمش بیرون!

این جور مواقع از اونجایی که همیشه عجله داریم، فرصت اتو کردن لباسی که از ته کمد کشیدمش بیرون رو نداریم. در نهایت مجبوریم رضایت بدیم به لباسی که نمی خواییم رو بپوشیم و یا وقت بذاریم و اتوکشی کنیم و در نهایت از قرارمون عقب می افتیم.

جالب اینجاست که هر چقد این کمد لباس بزرگ تر و عمیق تر باشه، بهم ریختگی و شلختگی حجم بیشتری به خودش می گیره و سر و سامون دادن به کمد، کار طاقت فرسایی میشه که حداقل یک روز کامل باید وقت بذاری براش تا منظم بشه که مطمئنا اگر همین رویه رو بخواییم ادامه بدیم، خیلی زود به اون حالت شلختگی اولیه برمی گرده و روز از نو، روزی از نو!

امروز شولک می خواد راه حلی رو بهتون پیشنهاد بده که خیلی ساده و کاربردیه! استفاده از نظم دهنده کمد پیشنهادیه که ما داریم براتون.

حالا این نظم دهنده کمد چی هست، چطور می شه ازش استفاده کرد، از کجا میشه تهیه اش کرد و اصلا میشه خودمون بسازیمش رو در ادامه براتون به اشتراک میذارم.

 

نظم دهنده کمد چیست؟

نظم دهنده کمد وسیله، باکس، سبد، آویزیا وسایلی هستند که برای سر و سامان دادن به کمد لباس در طرح ها و انواع مختلفی وجود دارند. نظم دهنده هایی همچون: نظم دهنده روسری، نظم دهنده کیف، نظم دهنده اکسسوری های لباس مثل: کمربند، کروات و پاپیون، نظم دهنده جوراب، نظم دهنده لباس زیر و غیره رو می تونید برای مرتب کردن و نظم بخشیدن به کمدتون به کار ببندید.

 

مزیت های استفاده از نظم دهنده کمد

  • ایجاد فضایی بیشتر برای نگهداری لباس های بیشتر
  • صرفه جویی در زمان برای یافتن لباس مورد نظر
  • ایجاد فضا و نمایی زیبا در کمد
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • جلوگیری از چین و چروک شدن لباس ها

 

انواع نظم دهنده کمد

  • نظم دهنده کمد با استفاده از فضای روی در کمد

استفاده از این فضا، ایده ای جالبی است که می تواند به ما امکان ذخیره سازی بیشتری درون کمد را بدهد. عموما این فضا برای نگهداری جوراب ها که سبک هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

نظم دهنده های پارچه ایی که در بازار موجوده و خودتونم می تونید بسازید باعث میشه که برای جوراب هامون جا و مکان مخصوص خودشون در نظر گرفته بشه و از گم شدن لنگه های جورابمون نفس راحتی بکشیم.

 

  • نظم دهنده کمد با استفاده از باکس های نظم دهنده

عموما کمدهای لباس به غیر از میله ایی برای آویزون کردن جالباسی های یکی دوطبقه ایی هم در پاینشون موجوده و بعضی ها هم طبقه ندارند.

خود طبقه بندی کمد باعث میشه کمی از شلختگی ها کاسته بشه اما استفاده از باکس های نظم دهنده ما رو مجبور می کنه که هر وسیله ایی در جای مخصوص خودش قرار بگیره و لباس ها و اکسسوری های لباس کاملا ارگانایز شده در کمد به نظر برسن.

این نظم دهنده ها می تونن در جنس ها  و سایزهای متفاوتی باشن، فرقی نمی کنه! مهم نظم بخشیدن به کمدمونه 😊

 

با استفاده از باکس های نظم دهنده می تونید به روسری ها، حوله ها، جوراب ها و لباساتون نظم ببخشید.

 

  • نظم دهنده کمد با استفاده از رخت آویزها

یکسری از رخت آویزهای جدید و مدرنی وارد بازار شده است که فضای دو الی سه برابری برای نگهدای لباس های ما فراهم می کند که در میان خانم ها از محبوبیت خاصی برخوردار است.

این رخت آویزها به صورت پلاستیکی هستند و در شکل های افقی و عمودی مورد استفاده قرار می گیرند که قابلیت استفاده برای آویزان کردن کمربند، کلاه، کراوات و کیف ها رو هم دارند.

 

 

 

از کجا نظم دهنده کمد تهیه کنم؟

عموما نظم دهنده های لباس رو می تونید از فروشگاه هایی که وسایل خونگی ارائه میدند تهیه کنید و همینطور از فروشگاه های آنلاینی که توو این زمینه فعالیت می کنند به صورت اینترنتی خرید کنید.

ناگفته نمونه که شولک هم یکسری نظم دهنده با رنگ های زیبا داره که می تونید بهشون سر بزنید و مطابق با نیازتون اونارو تهیه کنید.

قیمت نظم دهنده نمدی شولک خیلی به صرفه ست و می تونید با فروشگاه های دیگه مقایسه کنید و بعد از اون تصمیم به خرید بگیرید.

 

آیا می تونم خودم نظم دهنده کمد بسازم؟

بله، چرا که نه!

توو یکی از مقاله هامون در مورد نظم دهنده کشو توضیح دادیم و روش ساخت با مقوای کارتنی رو به صورت مفصل بیان کردیم. قرار بر این شده که روش های ساخت نظم دهنده های مختلف دیگه رو هم توو مقاله های آتی براتون بذاریم.

برای شروع می تونید به مقاله روش ساخت نظم دهنده کشو سر بزنید.

 

 

مقالات مرتبط

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید